Akademi, tüm Türkiye’den, 18-29 yaş arasındaki üniversite öğrencisi veya mezunu herkesin başvurusuna açık. Akademi’nin bir parçası olmak ve kendini geliştirmek için herhangi bir teknik tecrübeye sahip olman şart değil.

Hayır! Akademi’de yer alan tüm eğitimler ve içerikler tüm bursiyerler için ücretsiz.

Ana sayfada yer alan başvuru kısmını tıklayarak başvuru sürecine başlayabilirsin. Başvuru 3 adımdan oluşuyor, değerlendirmeye alınabilmen için 3 adımı da %100 tamamladığından emin ol. 1. Adım: Başvuru sırasında ön başvuru formunu doldur. 2. Adım: 1 dk'lık YouTube Shorts videonu hazırla. 3. Adım: Vaka sorularını cevapla.

15 Ekim 2023 saat 23:59

Evet, Akademi’nin tüm eğitimleri ve içerikleri online olacak.

Akademi içerikleri çevrimiçi eğitimlerden çok daha fazlasını içeriyor. Topluluk olmak, beraber öğrenmek ve sana özel kariyer yolculuğunu en verimli şekilde değerlendirebilmen için sadece 2000 kişiye bu imkanı sağlayabiliyoruz.

Ne yazık ki hayır. Akademi eğitimlerinden faydalanabilmen için başvuru süreci sonunda seçilen 2000 kişi yani bursiyerler arasında olman gerekiyor.

Akademi Aralık 2023 - Temmuz 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Evet, Akademi’de görev alan eğitmenlerle düzenli aralıklarla bir araya gelme ve sorularına cevap bulma fırsatın olacak.

Evet, konu sonundaki konu değerlendirme testlerini tamamlaman ve ilgili ödevleri tamamlaman gerekiyor.

Coursera platformu üzerinden Google Proje Yönetimi Sertifikasına sahip olabilmek için eğitimi 6 ay içinde tamamlaman gerekiyor. Akademi bursun yalnızca Proje Yönetimi Sertifika Programı’na ücretsiz erişimin için geçerli olacaktır. 

Evet, Coursera’da bulunan Google tarafından geliştirilmiş Proje Yönetimi sertifika programını ücretsiz şekilde tamamlayarak sertifika sahibi olabileceksin.

Akademi web sayfası üzerinden kendi profil bilgilerinle giriş yaparak Flutter veya Unity eğitimlerine erişebileceksin. Aylık takvimlere uyum göstererek teknik eğitimlerini tamamlamalısın.

Evet, Akademi’de görev alan eğitmenlerle düzenli aralıklarla online olarak bir araya gelme ve sorularına cevap bulma fırsatın olacak. Ayrıca yalnızca Akademi mezun ve  bursiyerlerinin katılımına özel Slack kanalından eğitmenlerimize ve asistanlarına her zaman ulaşabileceksin.

Evet, konu sonundaki konu değerlendirme testlerini tamamlaman ve ilgili ödevleri tamamlaman gerekiyor. Ayrıca Akademi'deki zorunlu etkinliklere de katılmalısın.

Merak etme, burada amacımız senin öğrenmeni pekiştirmek, bir sınav uygulamak değil, soruları tekrar dönüp yanıtlaman mümkün olacak.

Akademi’nin bursiyerlerine özel olarak sağladığı iş ağında Türkiye’den önde gelen birçok teknoloji, oyun, e-ticaret ve girişimcilik alanlarında öncü isim ve şirket yer alıyor.


  • Oyun ve Uygulama Geliştirme eğitimlerinden (Flutter veya Unity) en az birini %100 tamamlaman, Coursera’da yer alan Google Proje Yönetimi programındaki 6 kursu %100 tamamlaman, Yapay Zeka destekli oyun ve uygulama geliştirme eğitimi %100 tamamlaman, Teknoloji Girişimciliği Eğitimleri %100 tamamlaman, Networking Eğitimini almış olman, Kariyer Zirvesine katılmış olman, Akademi Game&App Jam'e katılmış olman, Mezuniyet Bootcamp'i ile ürün geliştiren bir takımda aktif olarak yer almış olman gerekiyor.               

Ne yazık ki hayır. Mezuniyet için ön koşul olan eğitimleri tamamlamalı ve Bootcamp'e katılarak bir ürün geliştirmelisin. Eğer kariyer etkinliklerinden birine özel bir sebepten katılamıyorsan bize lütfen sebebiyle bildir. Burs hakkının en iyi şekilde kullanılması adına program içerisinde bursiyerlerin devamlılığı bizim için çok önemli. Teknik eğitimlerinden birini(Flutter,Unity), girişimcilik eğitimlerini veya proje yönetiminde ilgili modülleri ilgili tarihlere kadar tamamlamaman halinde burs hakkın başka bir kişiye devrolacaktır. Ama merak etme tamamlaman için biz de elimizden geldiğince yardımcı olacağız.

Evet. Bootcamp sayesinde bursiyerlerimizin bir iş fikrini hayata geçirmeyi ve bir ekip içinde uyumlu şekilde çalışmayı başarmalarını hedefliyoruz.

Akademi kapsamında sunulan eğitim programlarını başarıyla tamamladığında uluslararası geçerliliği olan “Akademi Mezuniyet Sertifikası” alacaksın.

Akademi başvurusunda T.C. vatandaşı olma koşulu yoktur fakat Türkiye’de ikamet ediyor olmalısın ve Türkçe biliyor olmalısın. Akademi’deki eğitimlerin hepsi Türkçe dilinde sunulacak, yalnızca İngilizce eğitimlerinde eğitmenimiz dersleri İngilizce olarak akataracak.

Akademi’deki eğitimlerin hepsi Türkçe dilinde sunulacak, yalnızca İngilizce eğitimlerinde eğitmenimiz dersleri İngilizce olarak aktaracak.

Akademi eğitimleri için bir ön bilgi veya koşul gerekmiyor. Eğitimlerin düzeyi her seviye katılımcı için uygun. Her eğitim en temel seviyeden başlayarak ilerliyor. Hiçbir ön bilgin olmasa bile Akademi eğitimleri ile sıfırdan Flutter, Unity, Yapay Zeka Destekli Oyun ve Uygulama Geliştirme Eğitimi, Girişimcilik, Oyun Tasarımı gibi konularda deneyim kazanarak sertifika sahibi olabilirsin.

Başvuru sistemine giriş yaptığın andan itibaren tüm cevapların sistemde kayıtlı duracak. 3 adımdan oluşan bu başvuru sürecinde "gönder" demediğin sürece her adım için başvurun sistemde duracak, kaldığın yerden devam edebileceksin. Ama unutma, başvurunu gönderdikten sonra düzenleme yapman mümkün olmayacak. 

Akademi'de sunulan İngilizce eğitimi için seçilen bursiyerlere bu eğitimi isteyip istemedikleri sorulacak eğer istemiyorlarsa eğitimden sorumlu olmayacaklar.

 Kariyer Zirvesi ve Kariyer Buluşmaları; ilham konuşmalarının, sektörden uzman isimlerin, İK temsilcilerinin katıldığı online etkinlikler olarak düzenlenecek. Akademi sürecinde 3 kez düzenlenecek olan bu etkinliklerden Kariyer Zirvesi'ne katılım zorunlu. Amacımız teknoloji sektörüne dair merak ettiklerine cevap bulmanı ve bu alanda network edinmeni sağlamak.

Eğitim ve etkinliklerin bir kısmı canlı olarak online platformda gerçekleşirken, bazılarının kaydı alınacak ve daha sonra da erişebileceksin. Ancak katılım zorunlu olan çoğu etkinlik hafta içi akşam/akşamüstü saatlerinde planlanacaktır.

Akademi'de yer alan tüm eğitim ve etkinliklerden, fırsatlardan faydalanabilmek için bursiyer olman yeterli. Asil üyelerin programa dahil olmaması veya programın gerisinde kalması halinde asil üyelerin yerini yedek bursiyerlerimiz alacak.

Akademi’deki eğitim içeriklerinin detaylarına “Programlar” bölümünden ulaşabilirsin. 

Oyun ve Uygulama Akademisi'nde yer alan bursiyerlerin Akademi'yi en verimli şekilde tamamlayabilmeleri için sınırlı sayıda kişiyi programa dahil edebiliyoruz. Yaş sınırı ve yüksek okulda okuyor ya da mezun olmuş olma şartının amacı; Akademi bursiyerlerinin beklentilerinin ve seviyelerinin benzer olması, topluluk içinde akran öğreniminin etkin bir şekilde desteklenmesidir. Bu doğrultuda belirlenen 18-29 yaş aralığına istinaden, 1 Aralık'ta başlayacak Akademi tarihi baz alınarak 18 yaşına girmiş veya 30 yaşından gün almamış yaş grupları için Akademi üçüncü yılı başvurularımız açtık.

Akademi'nin tüm etkinlikleri, eğitimlerini tamamlamak ve mezun olabilmek için haftada ortalama 17 saat ayırman gerekmektedir.

Toplamda 8 ay sürecek olan eğitimlerin takvim detaylarına “Akademi Programı ve Takvimi” üzerinden ulaşabilirsin.

Akademi'nin 3. senesinde yapay zekanın tüm detaylarını içeren eğitimler almayacaksın. Geliştirdiğiniz oyun ve uygulamaları yapay zeka desteğiyle geliştirmeye dair eğitimler alacaksın.

Evet. Akademi'nin 3. senesinde 2 adet Game & App Jam bulunuyor. İlk Game & App Jam'de yapay zeka olmadan oyun ve uygulama geliştirirken, Yapay Zeka Odaklı Game & App Jam sürecinde almış olduğunuz eğitimlerle, oyun ve uygulamalarınızı yapay zeka ile desteklemeniz beklenecektir.

Hayır. Başvuru şartlarında herhangi bir yazılım deneyimi şartı aranmadığı gibi, yapay zeka alanında teknik donanım da aranmıyor.