Akademi, tüm Türkiye’den, 18-29 yaş arasındaki üniversite öğrencisi veya mezunu herkesin başvurusuna açık. Akademi’nin bir parçası olmak ve kendini geliştirmek için herhangi bir teknik tecrübeye sahip olman şart değil.

Hayır! Akademi’de yer alan tüm eğitimler ve içerikler tüm bursiyerler için ücretsiz. Akademi bursiyeri olmak için başvurunu gerçekleştirmen ve seçilen 2000 bursiyerden biri olman gerekiyor.

Akademi başvuruları Akademi websitesi üzerinden yapılmaktadır. 2021 başvuruları 7 Kasım itibariyle kapandı. 

7 Kasım 2021, 23:59

Akademi’nin tüm eğitimleri ve içerikleri online olacak.

Akademi içerikleri çevrimiçi eğitimlerden çok daha fazlasını içeriyor. Topluluk olmak, beraber öğrenmek ve sana özel kariyer yolculuğunu en verimli şekilde değerlendirebilmen için sadece 2000 kişiye bu imkanı sağlayabiliyoruz.

Ne yazık ki hayır. Akademi başvuru süreci sonunda seçilen 2000 kişi yani bursiyerler arasında olman gerekiyor.

Akademi Aralık 2021 - Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. Fakat bazı eğitimlerin süreli olduğunu ve Akademi’nin bazı modüllerine erişmek için ön koşul olduğunu hatırlatmak isteriz.

Toplamda 7 ay sürecek eğitimlerin detaylarına “Program Takvimi” üzerinden ulaşabilirsin.

Akademi’deki eğitim içeriklerinin detaylarına “Akademi Hakkında” bölümünden ulaşabilirsin.

Başvurular, Akademi websitesindeki başvuru formu üzerinden alınacaktır. Başvuru sürecinin herkes için eşit ve erişilebilir olması ve fırsat eşitliği kapsamında adayları adil bir şekilde değerlendirmek üzere proje partnerleri yetkililerinden oluşan bir Değerlendirme Komitesi başvuruları değerlendirecektir. Bu değerlendirme komitesi, aşağıdaki seçim kriterleri kapsamında başvuruları değerlendirecektir:

 • 18-29 yaş arasında olmak
 • Üniversite öğrencisi veya mezunu olmak
 • Girişimcilik, proje yönetimi, oyun ve yazılım alanlarına ilgi duymak
 • Yaratıcı, öğrenmeyi seven, yeniliklere açık bir karaktere sahip olmak
 • Kariyerine yeni bir yön verme isteğine sahip olmak
 • Akademi’ye başvuru motivasyonunu açık ve öz bir şekilde ifade etmiş olmak

Kasım ayında gerçekleştirilecek değerlendirme sürecinin ardından 2.000 bursiyer 1 Aralık 2021 itibariyle eğitimlerine başlayacaktır.

Coursera platformu üzerinden Google Proje Yönetimi Sertifikasına sahip olabilmek için eğitimi 5 ay içinde tamamlaman gerekiyor. Akademi bursun yalnızca Proje Yönetimi Sertifika Programı’na ücretsiz erişimin için geçerli olacaktır. 


Evet, Coursera’da bulunan Google tarafından geliştirilmiş Proje Yönetimi sertifika programını ücretsiz şekilde tamamlayarak sertifika sahibi olabileceksin.

g.co/dijitalatolye adresinde bulunan Google Dijital Atölye online platformu üzerinden sadece Flutter veya Unity eğitimlerine katılman ve 2 ay içinde tamamlaman gerekiyor.

Evet, Akademi’de görev alan eğitmenlerle düzenli aralıklarla bir araya gelme ve sorularına cevap bulma fırsatın olacak.

Evet, konu sonundaki konu değerlendirme testlerini tamamlaman ve ilgili ödevleri tamamlaman gerekiyor.

Merak etme, burada amacımız senin öğrenmeni pekiştirmek, bir sınav uygulamak değil, soruları tekrar dönüp yanıtlaman mümkün olacak.

Akademi’nin bursiyerlerine özel olarak sağladığı iş ağında Türkiye’den önde gelen birçok teknoloji, oyun, e-ticaret ve girişimcilik alanlarında öncü isim ve şirket yer alıyor.

 • Oyun ve Uygulama Geliştirme eğitimlerinden (Flutter veya Unity) en az birini tamamlaman
 • Coursera’da yer alan Google Proje Yönetimi programını tamamlaman
 • Girişimcilik eğitimlerinin %75’ini tamamlaman
 • Kariyer etkinliklerinin %75’ine katılman
 • Mezuniyet Hackathonu’na katılman gerekiyor

Ne yazık ki hayır. Mezuniyet için ön koşul olan eğitimleri tamamlamalısın. Eğer kariyer etkinliklerinden birine özel bir sebepten katılamıyorsan bize lütfen sebebiyle bildir. Burs hakkının en iyi şekilde kullanılması adına program içerisinde bursiyerlerin devamlılığı bizim için çok önemli. Kodlama eğitimlerinden birini, girişimcilik eğitimlerini veya proje yönetiminde ilgili modülleri ilgili tarihlere kadar tamamlamaman halinde burs hakkın başka bir kişiye devrolacaktır. Ama merak etme tamamlaman için biz de elimizden geldiğince yardımcı olacağız.

Evet. Hackathon sayesinde bursiyerlerimizin bir iş fikrini hayata geçirmeyi ve bir ekip içinde uyumlu şekilde çalışmayı başarmalarını hedefliyoruz.

Akademi kapsamında sunulan eğitim programlarını başarıyla tamamladığında uluslararası geçerliliği olan “Akademi Mezuniyet Sertifikası” alacaksın.