Akademi, tüm Türkiye’den, 18-29 yaş arasındaki üniversite öğrencisi veya mezunu herkesin başvurusuna açık. Akademi’nin bir parçası olmak ve kendini geliştirmek için herhangi bir teknik tecrübeye sahip olman şart değil.Başvuru 3 adımdan oluşuyor, değerlendirmeye alınabilmen için 3 adımı da %100 tamamladığından emin ol. 

1. Adım: Başvuru sırasında ön başvuru formunu doldur.
2. Adım: 1 dk'lık YouTube motivasyon videonu hazırla.
3. Adım: Akademi Genel Yetenek Testi sorularını cevapla.

Hayır! Akademi’de yer alan tüm eğitimler ve içerikler tüm bursiyerler için ücretsiz. Akademi bursiyeri olmak için başvurunu gerçekleştirmen ve seçilen 2000 bursiyerden biri olman gerekiyor. Oyun ve Uygulama Akademisi'nin ikinci yılı için başvurular Kasım ayında sona erdi. 

Oyun ve Uygulama Akademisi'nin 2. yılı için başvurular Kasım ayında sona erdi. Oyun ve Uygulama Akademisi'nin sosyal medya hesaplarını takip ederek Akademi'den haberdar olmaya devam edebilirsiniz. Oyun ve Uygulama Akademisi ikinci yılı için başvurularını 3 adımdan oluşan online bir başvuru süreci ile yürüttü.  

30 Ekim 2022, Saat 23.59 

Akademi’nin tüm eğitimleri ve içerikleri online olacak.

Akademi içerikleri çevrimiçi eğitimlerden çok daha fazlasını içeriyor. Topluluk olma, beraber öğrenme ve kişiye özel kariyer yolculuğunun en verimli şekilde değerlendirilebilmesi için Akademi'de sadece 2000 kişiye bu imkanı sağlayabiliyoruz. 

Ne yazık ki hayır. Akademi eğitimlerinden faydalanabilmen için başvuru süreci sonunda seçilen bursiyerler arasında olman gerekiyor. 

Akademi Aralık 2022 - Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. Fakat bazı eğitimlerin süreli olduğunu, bu nedenle Akademi bursiyerlerine özel hazırlanan 7 aylık takvime uyum göstermen gerektiğini hatırlatmak isteriz. 

Toplamda 7 ay sürecek olan eğitimlerin takvim detaylarına “Programlar” sayfası üzerinden ulaşabilirsin.

Başvurular, Akademi websitesindeki başvuru linki üzerinden alınacak. Başvuru sürecinin herkes için eşit ve erişilebilir olması ve fırsat eşitliği kapsamında adayları adil bir şekilde değerlendirmek üzere proje partnerleri Girişimcilik Vakfı ve T3 Girişim Merkezi yetkililerinden oluşan bir Değerlendirme Komitesi başvuruları değerlendirecek. Bu değerlendirme komitesi, aşağıdaki seçim kriterleri kapsamında aday başvurularını değerlendirecek: 

 • Başvuruyu %100 tamamlamış olmak(Ön Başvuru Formu, Youtube Motivasyon Videosu ve Genel Yetenek Testi)
 • 18-29 yaş arasında olmak
 • Üniversite öğrencisi veya mezunu olmak
 • Girişimcilik, proje yönetimi, oyun ve yazılım alanlarına ilgi duymak
 • Yaratıcı, öğrenmeyi seven, yeniliklere açık bir karaktere sahip olmak
 • Kariyerine yeni bir yön verme isteğine sahip olmak
 • Akademi’ye başvuru motivasyonunu açık ve öz bir şekilde ifade etmiş olmak

Coursera platformu üzerinden Google Proje Yönetimi Sertifikasına sahip olabilmek için eğitimi 6 ay içinde tamamlaman gerekiyor. Akademi bursun yalnızca Proje Yönetimi Sertifika Programı’na ücretsiz erişimin için geçerli olacaktır. 

Evet, Coursera’da bulunan Google tarafından geliştirilmiş Proje Yönetimi sertifika programını ücretsiz şekilde tamamlayarak sertifika sahibi olabileceksin.

Akademi web sayfası üzerinden kendi profil bilgilerinle giriş yaparak Flutter veya Unity eğitimlerine erişebileceksin. Aylık takvimlere uyum göstererek teknik eğitimlerini tamamlamalısın.

Evet, Akademi’de görev alan eğitmenlerle düzenli aralıklarla online olarak bir araya gelme ve sorularına cevap bulma fırsatın olacak. Ayrıca yalnızca Akademi mezun ve  bursiyerlerinin katılımına özel Slack kanalından eğitmenlerimize ve asistanlarına her zaman ulaşabileceksin.

Evet, konu sonundaki konu değerlendirme testlerini tamamlaman ve ilgili ödevleri tamamlaman gerekiyor. Ayrıca Akademi'deki zorunlu etkinliklere de katılmalısın.

Merak etme, burada amacımız senin öğrenmeni pekiştirmek, bir sınav uygulamak değil, soruları tekrar dönüp yanıtlaman mümkün olacak.

Akademi’nin bursiyerlerine özel olarak sağladığı iş ağında Türkiye’den önde gelen birçok teknoloji, oyun, e-ticaret ve girişimcilik alanlarında öncü isim ve şirket yer alıyor.


 • Oyun ve Uygulama Geliştirme eğitimlerinden (Flutter veya Unity) en az birini %100 tamamlaman
 • Coursera’da yer alan  Google Proje Yönetimi programındaki 6 kursu %100 tamamlaman
 • Teknoloji Girişimciliği Eğitimleri %100 tamamlaman
 • Networking Eğitimini almış olman                        
 • Kariyer Zirvesine katılmış olman                      
 • Akademi Game&App Jam'e katılmış olman                        
 • Mezuniyet Bootcamp'i ile ürün geliştiren bir takımda aktif olarak yer almış olman gerekiyor.                  

Ne yazık ki hayır. Mezuniyet için ön koşul olan eğitimleri tamamlamalı ve gereklilikleri yerine getirmelisin. Burs hakkının en iyi şekilde kullanılması adına program içerisinde bursiyerlerin devamlılığı bizim için çok önemli. 

Evet. Bootcamp sayesinde bursiyerlerimizin bir iş fikrini hayata geçirmeyi ve bir ekip içinde uyumlu şekilde çalışmayı başarmalarını hedefliyoruz.

Akademi kapsamında sunulan eğitim programlarını başarıyla tamamladığında uluslararası geçerliliği olan “Akademi Mezuniyet Sertifikası” alacaksın.

 Akademi başvurusunda T.C. vatandaşı olma koşulu yoktur fakat Türkiye’de ikamet ediyor olmalısın ve Türkçe biliyor olmalısın. Akademi’deki eğitimlerin hepsi Türkçe dilinde sunulacak, yalnızca İngilizce eğitimlerinde eğitmenimiz dersleri İngilizce olarak aktaracak. 

Akademi’deki eğitimlerin hepsi Türkçe dilinde sunulacak, yalnızca İngilizce eğitimlerinde eğitmenimiz dersleri İngilizce olarak aktaracak.

Akademi eğitimleri için bir ön bilgi veya koşul gerekmiyor. Eğitimlerin düzeyi her seviye katılımcı için uygun. Her eğitim en temel seviyeden başlayarak ilerliyor. Hiçbir ön bilgin olmasa bile Akademi eğitimleri ile sıfırdan Flutter, Unity, Girişimcilik, Oyun Tasarımı gibi konularda uzmanlaşarak sertifika sahibi olabilirsin. 

Başvuru sistemine giriş yaptığın andan itibaren tüm cevapların sistemde kayıtlı duracak. 3 adımdan oluşan bu başvuru sürecinde "gönder" demediğin sürece her adım için başvurun sistemde duracak, kaldığın yerden devam edebileceksin. Ama unutma, başvurunu gönderdikten sonra düzenleme yapman mümkün olmayacak. 

Akademi'de sunulan İngilizce eğitimi için seçilen bursiyerlere bu eğitimi isteyip istemedikleri sorulacak eğer istemiyorlarsa eğitimden sorumlu olmayacaklar.

 Kariyer Zirvesi ve Kariyer Buluşmaları; ilham konuşmalarının, sektörden uzman isimlerin, İK temsilcilerinin katıldığı online etkinlikler olarak düzenlenecek. Akademi sürecinde 3 kez düzenlenecek olan bu etkinliklerden Kariyer Zirvesi'ne katılım zorunlu. Amacımız teknoloji sektörüne dair merak ettiklerine cevap bulmanı ve bu alanda network edinmeni sağlamak.

Akademi'de eğitimlerin ve etkinliklerin tamamı online platformlarda gerçekleşecek. Eğitimler video kaydı şeklinde Akademi web sayfası üzerinden sunulacak, bu nedenle eğitimlere istediğin yerden istediğin zaman katılabilirsin. Etkinliklerin ise bir kısmı webinar şeklinde önceden duyurulan gün ve saatlerde(Hafta sonu veya hafta içi akşam) online platformlarda gerçekleştirilecek, zorunlu olan etkinlikleri sakın kaçırma!

Akademi'de yer alan tüm eğitim ve etkinliklerden, fırsatlardan faydalanabilmek için bursiyer olman yeterli. Asil üyelerin programa dahil olmaması veya programın gerisinde kalması halinde asil üyelerin yerini yedek bursiyerlerimiz alacak.

Akademi’deki eğitim içeriklerinin detaylarına “Programlar” bölümünden ulaşabilirsin. 

Merhaba, Oyun ve Uygulama Akademisi'nde yer alan bursiyerlerin Akademi'yi en verimli şekilde tamamlayabilmeleri için sınırlı sayıda kişiyi programa dahil edebiliyoruz. Yaş sınırı ve yüksek okulda okuyor ya da mezun olmuş olma şartının amacı; Akademi bursiyerlerinin beklentilerinin ve seviyelerinin benzer olması, topluluk içinde akran öğreniminin etkin bir şekilde desteklenmesidir. Bu doğrultuda belirlenen 18-29 yaş aralığına istinaden, 1 Aralık'ta başlayacak Akademi tarihi baz alınarak 18 yaşına girmiş veya 30 yaşından gün almamış yaş grupları için Akademi ikinci yılı başvurularımız açtık.