about us image

Akademi Hakkında

Google Türkiye, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'nin desteği ve Girişimcilik Vakfı ve T3 Girişim Merkezi'nin iş birliğinde 2021 yılında hayata geçen Oyun ve Uygulama Akademisi, Türkiye’de oyun geliştirme, uygulama yazılımcılığı ve bu iki alanın girişimcilikle bir araya gelmesini destekleyen bütüncül bir yetkinlik kazandırma programıdır. Program kapsamında bursiyerler kariyer hayatları boyunca faydalanabilecekleri yetkinlikler kazanarak, tamamladıkları eğitimler için sertifika almaya hak kazanacaktır.
Oyun ve Uygulama Akademisi’nde, gençlere yeni dijital beceriler edinmelerini sağlayacak eğitimler sunarak Türkiye’deki nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sunuyoruz.Gençlerin hızla gelişen Bilgi İletişim Teknolojileri çağında talep gören yazılım, oyun tasarımı, uygulama geliştirme, proje yönetimi, girişimcilik, yapay zeka eklentileri ile güçlendirilmiş ürünler geliştirme gibi farklı alanlarda yetkinlik kazanmasını ve böylece Türkiye’nin dijitalleşme sürecini hızlandırmayı hedefliyoruz.

Programa, üniversite öğrencileri ve üniversiteden yeni mezun olmuş, iş arayışında veya sektör değiştirip Bilgi İletişim Teknolojileri sektöründe geçiş yaparak bu alanda işe girmek ya da kendi teknoloji girişimini kurmak isteyen 18-29 yaş arasındaki üniversite öğrencisi veya mezunu bireyler başvurabilmektedir.

Yöntem

Oyun ve uygulama geliştirme eğitimleri (Flutter, Unity ve Oyun Sanatı), Coursera’da yer alan Türkçe Google Proje Yönetimi Sertifika Programı, yazılımcılar için temel İngilizce eğitimi ve teknoloji alanında girişim kurmak isteyenler için bilinmesi gereken hukuk, finans, insan kaynağı ve temel girişimcilik eğitimlerinin yanı sıra BİT sektöründe çalışmak isteyenler için farklı deneyimler sunulmaktadır. Bunlara ilaveten tamamlayıcı yetkinlikler olarak sektörel networking eğitimleri, sosyal beceri eğitimleri, alanında öncü profesyoneller ve girişimcilerin ağırlandığı kariyer hızlandırma zirvelerine de yer verilmektedir.

Oyun ve Uygulama Akademisi 3. yılında var olan oyun ve uygulama geliştirme eğitimleriyle birlikte, bursiyerlerin geliştirdikleri oyun ve uygulamaları basit yapay zeka API’lerini kullanarak nasıl bir üst seviyeye çıkarabileceklerini öğrenecekleri eğitimler ve atölyeler de düzenliyor. Akademi bursiyerleri eğitimler, atölyeler ve program sonunda gerçekleşecek Bootcamp ile kendi oyun veya uygulamalarını Yapay Zeka eklentili geliştirebilecektir. Akademi, aynı zamanda bireyler arası işbirliğine ve güçlü bir iş ağı oluşturmalarına odaklanan yenilikçi bir topluluk programıdır.
Akademi'deki oyun ve uygulama geliştirme eğitimlerinden (Flutter veya Unity) birini; Coursera’da yer alan Google Proje Yönetimi Programını ve Teknoloji Girişimciliği Eğitimlerini eksiksiz bir şekilde tamamlamış ve Kariyer Zirvesi’ne, Yapay Zeka Odaklı Game&App Jam’e katılmış olan bursiyerler, düzenlenecek Mezuniyet Bootcamp’ine katılma ve iş fikirlerini iş modeline dönüştürme fırsatı yakalamış olacaklar. Zorunlu eğitimleri zamanında tamamlayan ve Bootcamp’te bir ürün geliştiren bursiyerler, 8 ay sonunda Akademi mezunu olmaya hak kazanacak. Mezuniyet Bootcamp'i sonunda geliştirdikleri ürünle jüriden en yüksek puanı alan 3 takım, girişimcilik ekosistemiyle tanışacağı yurtdışı seyahat ödülüne hak kazanacak!

Geleceğini Tasarlayan Akademi!

about us image

Hayalindeki oyunu ve uygulamayı tasarlayıp geliştirmen için ihtiyacın olan ‘Flutter ile Uygulama Geliştirme’ ve ‘Unity ile Oyun Geliştirme’ temel eğitimlerini alabilecek; Oyun Sanatı (Game Art) eğitimi ile oyun tasarım süreçlerini yakından deneyimleyebileceksin.

illustration

Oyun ve Uygulama Geliştirme Eğitimleri

(Flutter, Unity, Oyun Sanatı)

Coursera’da yer alan ve Türkiye’de ilk defa Türkçe olarak hazırlanan bu programa Akademi bursiyeri olarak hiçbir ücret ödemeden katılarak proje yönetimi konusunda uzmanlaşabilecek ve bu alanda bir kariyer sertifikası sahibi olabileceksin!

illustration

Google Proje Yönetimi Sertifika Programı

(Coursera)

Temel girişimcilik, hukuk, finans ve insan kaynağı eğitimleri ile kendi teknoloji girişimini kurman ve sürdürmen için gerekli olan tüm temel eğitim ve içeriklere ulaşabileceksin.

illustration

Teknoloji Girişimciliği Eğitimleri

Hayalindeki oyun veya uygulamayı, yapay zeka ile güçlendirerek geliştirebilecek, çok daha donanımlı ve ileri seviyede ürünler ortaya çıkarabileceksin.

illustration

Yapay Zeka eklentili Oyun ve Uygulama Geliştirme Eğitimleri

Oyun ve Uygulama Akademisi’nde kariyerini teknoloji sektöründe kurarken faydalanabileceğin, oyun ve uygulama geliştirme alanında uluslararası standart ve gelişmeleri takip edebilmeni kolaylaştıracak İngilizce eğitimlerine katılabileceksin.

illustration

Yazılımcılar için İngilizce Eğitimi

Ideathon Game & App Jam, Mezuniyet Bootcamp’i: Oyun ve Uygulama Akademisi’nde kazandığın yetkinlikleri kullanarak geliştirdiğin fikirleri çeşitli yarışmalarla bir iş modeline dönüştürebilecek, kendi oyun veya uygulamanı geliştirebilecek, onu yapay zeka ile güçlendirebilecek ve girişimin için ilk adımı Akademi ile atabileceksin.

illustration

Ideathon, Game & App Jam, Mezuniyet Bootcamp'i

Kariyer Etkinlikleri ve Kariyer Zirvesi ile kariyerini yeniden inşa ederken ihtiyacın olan becerileri kazanacak, sektörden stratejik isimlerle bir araya gelme, kendi kariyer network’ünü kurma ve yönetme deneyiminin yanı sıra bilişim ve oyun sektöründen lider kurumlar ile bir araya geleceksin.

illustration

Kariyer Hızlandırma Programı

about us image

Akademi’yi Farklı Kılanlar

 • Bilişim ve teknoloji sektörüne özel yaklaşık 450 saat eğitim programı
 • Tüm dünyada geçerli oyun ve uygulama geliştirme eğitimleri
 • Sonuç ve kariyer odaklı programlar
 • 18-29 yaş arası üniversite öğrencisi veya mezunu herkesin başvurusuna açık
 • Tamamen ücretsiz eğitim ve aktiviteler
 • Her yerden, her zaman eğitimlere çevrimiçi erişim imkanı
 • Uluslararası Google ve Coursera sertifikalarıyla onaylanmış eğitimler
 • Topluluğa dahil olma, hayat boyu yol arkadaşın olabilecek insanları tanıma, onlarla yakından çalışma imkanı
 • Kendi oyun veya uygulamanı geliştirerek bir portfolyo yaratma şansı
 • Fikrini iş modeline dönüştürme imkanı
 • Girişimcilik ekosistemi ile tanışarak, eşsiz bir networke dahil olma fırsatı
 • Yapay zeka ile güçlenen ürün geliştirme deneyimi

Akademi'ye Katıl

Yapacağın bu başvuru ile geleceğin için eşsiz bir deneyim sürecine başlıyor olabilirsin. Eğer hazırsan tek yapman gereken 3 adımdan oluşan başvuru sürecini eksiksiz tamamlamak. Hemen ön başvuru formunu doldur, YouTube Motivasyon  videonu çek ve Akademi Genel Yetenek Testi’ni yap. Gelişmeleri kaçırmamak için için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutma. Seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!

Eğitmenler

hakkimizda
hakkimizda
Berna Aksoy, İK Eğitimleri

İnsan Kaynakları eğitmeni Berna Aksoy, 2011 yılından bu yana teknoloji sektöründe, insan ve kültür alanında çalışmaya devam ediyor. Accenture, Kartaca, Crenvo İK gibi çeşitli teknoloji odaklı şirketlerde ağırlıklı olarak İşe Alım & Yetenek Kazanımı alanında çalıştı. Şu anda Talentmelon’da “İnsan ve Kültür Danışmanı” olarak çalışan Aksoy, büyüyen teknoloji girişimlerine yetenek stratejilerini belirleme, en iyi aday ve çalışan deneyimini oluşturma konularında yardımcı oluyor. Kültür ve değer uygulamaları yoluyla bağlılık oluşturmak, adaylar ve çalışanlar için daha iyi bir deneyim yaratmak ve onların kendilerinin en iyi hallerini keşfetmelerine yardımcı olmak Aksoy’un en büyük tutkusu. Ayrıca, işyerinde kapsayıcılık ve çeşitliliğe büyük önem veriyor ve bu alanda fark yaratmakta kararlı.

hakkimizda
hakkimizda
Burak Özdemir, Hukuk Eğitimleri

Girişimcilerin hukuk ihtiyaçlarına cevap vermek üzere Kişisel Verileri Koruma Hukuku, Ticaret Hukuku, Marka Hukuku alanlarında çalışan Avukat Burak Özdemir, bunun yanında tarafları başta özel sektör, kamu ve girişimciler olmak üzere 100’ün üzerinde müzakere sürecinin içinde bulundu. Başkent Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden 2006 yılında mezun olan Özdemir, İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 2014 yılında tamamladı. Ayrıca, AB hukukunda kişisel verilerin korunması alanında dünya genelinde endüstri standardı olarak kabul edilen CIPP/E sertifikasına ve bilgi güvenliği konusunda uluslararası alanda denetim yeterliliğini gösteren ISO:IEC 27001 Baş Denetçi sertifikasına sahip. Müzakere süreçlerinde uzmanlaşmak adına BM’nin eğitim kolu olan UNITAR tarafından verilen "Conflict Management" programını tamamladı.<br><br>2017 yılından beri WorkUp İş Bankası, VISA Innovation Program, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), Arya Women, Think BIGG gibi çeşitli girişimcilik hızlandırma ve geliştirme programlarında mentorluk ve eğitmenlik görevlerini üstleniyor.

hakkimizda
hakkimizda
Candaş Demirel, Oyun Geliştirme-Unity Eğitimleri

Sabancı Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okurken yaptığı staj sırasında farklı bir sektörde çalışmak istediğine karar veren Candaş Demirel, Sabancı Üniversitesi’nde Görsel İletişim Tasarımı bölümünde yüksek lisans yaptı. Üniversiteden sonra uzun bir süre serbest zamanlı olarak Flash ve 3D modelleme gibi farklı alanlarda çalıştı. 3D modellemeci olarak ilk tam zamanlı işine başladıktan bir süre sonra Unity ile tanıştı. 10 yıldan uzun süredir farklı sektör ve firmalarda simülasyondan casual oyunlara kadar uzanan birçok farklı projede Unity developer olarak çalıyor. Geliştirdiği veya geliştirme süreçlerinin parçası olduğu oyun ve projeler milyonlarca insan tarafından kullanıldı. Yıllar önce, ilk oyun oynadığında hissettiği mutluluğu başka insanların da hissedebilmesi için deneyim ve yeteneklerini paylaşmanın çok değerli olduğuna inanan Demirel, bu yolda ilerlemek ve kendi hayallerini başkalarıyla paylaşmak isteyen gençlere kendi bilgilerini aktarabilmek için çabalıyor. Şu an Mynet’te Sr. Unity developer olarak çalışmaya devam ediyor.

hakkimizda
hakkimizda
Duygu Özuyar, Oyun Tasarımı Eğitimleri

Yeditepe Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun olan Duygu Özuyar, eğitimi süresince reklam ajanslarında staj yapma fırsatı yakaladı ve reklam sektöründe mutlu olamayacağını fark edip asıl tutkusu olan oyun sektörüne yöneldi. Üniversite sonrası iş hayatına atılmadan önce bir yaz boyunca Japonya'da tasarım ve animasyon stajı yaptı. Hedeflerini değerlendirmek ve gözden geçirmek için bambaşka bir kültürde bulunmanın kendisine birçok artı kattığını düşünüyor. Mobil oyun sektöründeki 5 yılın üzerindeki tecrübesi süresince UI/UX Design, UI Art ve Marketing gibi farklı alanlarda çalıştı. Mobil oyun yapımının tüm görsel süreçleriyle ilgili tecrübesinden yola çıkarak farklı dalların görsel süreci nasıl etkilediğini aktarabilmeyi hedefleyen Özuyar, şu an “Game Artist” olarak çalışmaya devam ediyor.

hakkimizda
hakkimizda
Gazihan Alankuş, Flutter Eğitimleri

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği'nden lisans ve yüksek lisans derecelerini, Washington University in St. Louis'den doktora derecesini alan Gazihan Alankuş, Google Irvine ofisinde yazılım mühendisi stajyeri olarak çalıştı. 2011 yılında Türkiye'ye dönerek İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başlayan ve dünyada ilk kez üniversite seviyesinde bir mobil uygulama geliştirme dersinde Flutter kullanan öğretim üyesi olan Alankuş, 2018 yılından bu yana Flutter eğitimi veriyor. Flutter ve Dart'ta asenkron programlama konusunu çeşitli konferanslarda sunan Akademi eğitmeni, 2019 yılında kurduğu GBot şirketinde öğrencileriyle Flutter kullanarak mobil uygulama geliştirme ve danışmanlık hizmeti veriyor.

hakkimizda
hakkimizda
Reha Yağcıoğlu, Oyun Tasarımı Eğitimleri

Üç boyutlu bilgisayar grafiklerine uzanan yolculuğu 1980'li yılların ortalarında ev bilgisayarlarıyla tanıştığında başlayan Reha Yağcıoğlu, ilk 3D modellemelerini milimetrik kâğıda profilini çizdiği şişe ve ayaklı bardak gibi dönel cisimlerin verilerini bilgisayara elle girerek yaptı. Aynı yıllarda öğrencisi olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi'nin bilgisayar laboratuvarına yeni gelen "PC"lerin üzerinde yüklü olarak bulduğu "AutoCAD" isimli bir programın modelleme işini klavyenin yön tuşlarını kullanarak çok daha pratik ve hızlı yaptığını keşfedince milimetrik kâğıda veda etti. Bilgisayarların hızlanması, farenin yaygınlaşması ve Bilgisayar Destekli Tasarım Yazılımlarının ulaşılır hale gelmesiyle yolculuğuna 3D Studio 1.0 ve kendi yazdığı OpenGL programlarıyla devam etti. Yolculuk sırasında RoCad adını verdiği iki boyutlu bir grafik düzenleme yazılımı geliştirdi. İlerleyen yıllarda çeşitli gelişmiş 3D yazılımlarıyla meslek içi ve özel eğitimler verdi. Modern 3D yazılımlarını Türkiye, Fransa, Fas, Cezayir, Rusya ve Amerika'da çalıştığı inşaat projelerinde etkin bir biçimde kullandı.

hakkimizda
hakkimizda
Serhat Yanık, Finans Eğitimleri

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1991 yılında mezun olan Serhat Yanık, 1994 yılında aynı üniversitenin İşletme bölümünde yüksek lisansını ve 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde doktora programını tamamladı. Kariyerine 1991 yılında Maliye Bakanlığı'nda başlayan Yanık, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi, 2000 yılında Doktora tezli Araştırma Görevlisi ve 2001 yılında aynı üniversitede Yardımcı doçent olarak çalıştı. 2008-2016 yılları arasında doçent olarak görev yapan Yanık, 2016 yılından bu yana İstanbul Üniversitesi'nde profesör olarak görevini sürdürüyor. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde İşletme bölümü Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalı Başkanlığı, İstanbul Üniversitesi Kitlesel Fonlama Uygulama ve Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü, Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye İç Denetim Enstitüsü Danışma Kurulunda Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini ifa eden; 2012-2019 yılları arasında Garanti Faktoring A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi, 2019-2020 arasında Güneş Sigorta A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan, 24 Şubat 2020 tarihi itibarıyla ICBC Turkey Bank A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Yanık; muhasebe, finans, denetim, sigortacılık ve bankacılık gibi alanlarda çeşitli üniversite ve kuruluşlarda dersler ve eğitimler veriyor. Akademi eğitmeni, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsatı (SMMM) ve Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Bağımsız Denetçi Belgesine sahip.

hakkimizda
hakkimizda
Sure Köse Ulutaş, İK Eğitimleri

İnsan odaklı şirket kültürü yaratmak, büyüyen teknoloji şirketlerini kusursuz çalışma yerleri haline getirmek ve en iyi çalışan deneyimini yaratarak şirketlerin üretkenliğini artırmak konularında çalışan Sure Köse Ulutaş, büyüme odaklı ortamlarda olma ve bu ortamlarda katma değer üretme tutkusuyla 2018'de teknoloji girişimlerine insan ve kültür alanlarında danışmanlık hizmeti veren Talentmelon'ı kurdu. Accenture'daki 10 yılı aşkın İK kariyerinde şirketin 70 kişiden 700 kişi olma aşamasında önemli bir rol oynadı. Yetenek stratejisi, çalışan deneyimi tasarımı, organizasyon psikolojisi, liderlik gelişimi, performans yönetimi, OKR koçluğu, ücretlendirme ve ödül stratejisi gibi konularda güçlü bir deneyimi olan Sure, geçtiğimiz üç yılda büyümekte olan birçok teknoloji şirketindeki İK projelerine liderlik etti.

tc-logo
logo
girisim-merkezi
girvak
google